💚 Využijte výhodné dopravy s PPL již od 54 Kč! 💚
kouzelna zahradka
krmna smes kralik
zdrava smes kralik
kouzelna zahradka
krmna smes kralik
zdrava smes kralik

Přírodní směs KOUZELNÁ ZAHRÁDKA v krabičce 500 g

Kouzelná zahrádka ANILAND - Přírodní zdravá bezobilná kompletní krmná směs pro králíky, morčata a býložravé hlodavce vhodná již od prvních měsíců věku.

Miska plná přírody - bylinek, zeleniny a sena, která nabízí porci vitamínů a také tolik potřebné vlákniny.

Obsah zcela bez obilovin, hrachu, škrobu a dalších nesmyslů.

Složení: senné granule ANILAND z voňavého českého sena z první senoseče (100 % seno), mrkev 5%, řepa 5%, petržel 2,5%, celer 2,5%, pastinák 2,5%, šípek plod, černý jeřáb, měsíček lékařský, květ ibišku, květ heřmánku, květ růže, okvětní lístky slunečnice, květ chrpy

Nově o 100 g více směsi v misce!

Hmotnost: 500 g

Skladem
119,00 Kč
106.25 bez DPH

Podrobný popis

Kouzelná zahrádka ANILAND je kompletní krmná směs pro králíky, morčata a býložravé hlodavce.

Bezobilná a zcela přírodní miska plná bylinek, zeleniny a sena.

Směs ručně vyrábíme ze surovin nejvyšší kvality - například zelenina a bylinky jsou v nejvyšší potravinářské kvalitě.

K čemu jsou hlavní složky, které tato směs obsahuje:

Senné bezobilné granule ANILAND:

Jsou důležité díky obsahu vlákniny. Tyto granule obsahují pouze voňavé seno z první senoseče. Nejsou v nich žádné obiloviny, hrách ani žádné další nevhodné suroviny které se často do granulí přidávají. Obsahují maximální množství hrubé vlákniny a to 26,8 %

Mrkev:

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů beta-karotenu, který se v organismu zvířat mění na vitamín A. Nedostatek betakarotenu vede ke zpomalení růstu a reprodukčním poruchám, zhoršuje průběh onemocnění kokcidiózou i průběh mnoha infekcí, hlavně infekční rýmy. U samic může způsobit zvětšení plodu.

Mrkev dále obsahuje vitaminy B, C, E, H, kyseliny listovou, pantotenovou, křemičitou a z prvků pak draslík, sodík, vápník, hořčík, fosfor, síra, mangan, železo, měď a zinek. Zároveň obsahuje i sacharid falkarinol, který má silné protirakovinné účinky. Mrkev zvyšuje odolnost organismu, pomáhá při zácpách, posiluje srdce a cévy a podporuje vývoj a růst.

Řepa:

Červená je bohatým zdrojem kyseliny listové, draslíku a vitamínu C. Obsahuje velké množství rostlinných barviv. Bulva červené řepy obsahuje spousty vlákniny ale také sacharidy.

Celer:

Má vyšší podíl vlákniny, obsahuje organické kyseliny a minerály.

Petržel:

Petržel má nižší obsah cukru než mrkev. Ideální sušená surovina k podpoře říje u králíků. Kořen je hodnotné krmení nejen v zimním období. Obsahuje vitamíny A, C, B1, B2, B3, B6, E, kyselinu listovou, z minerálních látek vápník, hořčík, draslík a fosfor. 

Pastinák:

Obsahuje hodně vitaminu C, draslíku a vlákniny na ceněné látky je bohatší dokonce než mrkev. Specialitou pastináku je alkaloid pastinacin, jenž tlumí křeče hladkého svalstva.

Značka

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře (1)
Hodnocení
Prozatím nemáme žádné recenze zákazníků.