🥒🍅🥕 Prémiová směs 6 druhů lahodné zeleniny VEGGIEMIX PREMIUM
smes pro kraliky
zdrava smes pro morcata
smes pro kraliky
zdrava smes pro morcata

Přírodní směs KOUZELNÁ ZAHRÁDKA v sáčku MAXI 800 g

Přírodní zdravá bezobilná směs pro králíky a býložravé hlodavce KOUZELNÁ ZAHRÁDKA ANILAND sáček 800g

Směs plná bylinek, zeleniny a sena.

Složení: senné pelety (100% české seno z první senoseče), mrkev 5%, řepa 5%, petržel 2,5%, celer 2,5%, pastinák 2,5%, šípek plod, černý jeřáb (aronie), měsíček lékařský, květ ibišku, květ heřmánku, květ růže, okvětní lístky slunečnice, květ chrpy

Hmotnost: 800g

Množstevní slevy

Množství Sleva Ušetříš
2 5% 16,90 Kč
3 10% 50,70 Kč
Skladem
169,00 Kč
150.89 bez DPH

Podrobný popis

Přírodní zdravá bezobilná směs pro králíky a býložravé hlodavce KOUZELNÁ ZAHRÁDKA ANILAND sáček 800g

Směs plná bylinek, zeleniny a sena.

Směs ručně vyrábíme ze surovin nejvyšší kvality například zelenina a bylinky jsou v nejvyšší potravinářské kvalitě. 

K čemu jsou hlavní složky které tato směs obsahuje:

Senné pelety:

Jsou důležité díky obrovskému obsahu vlákniny. Tyto pelety obsahují pouze voňavé české seno. Nejsou v něm žádné obiloviny, hrách ani žádné další nevhodné suroviny které se často do pelet přidávají.

Mrkev:

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů beta-karotenu, který se v organismu zvířat mění na vitamín A. Nedostatek betakarotenu vede ke zpomalení růstu a reprodukčním poruchám, zhoršuje průběh onemocnění kokcidiózou i průběh mnoha infekcí, hlavně infekční rýmy. U samic může způsobit zvětšení plodu.

Mrkev dále obsahuje vitaminy B, C, E, H, kyseliny listovou, pantotenovou, křemičitou a z prvků pak draslík, sodík, vápník, hořčík, fosfor, síra, mangan, železo, měď a zinek. Zároveň obsahuje i sacharid falkarinol, který má silné protirakovinné účinky. Mrkev zvyšuje odolnost organismu, pomáhá při zácpách, posiluje srdce a cévy a podporuje vývoj a růst.

Řepa:

Červená je bohatým zdrojem kyseliny listové, draslíku a vitamínu C. Obsahuje velké množství rostlinných barviv. Bulva červené řepy obsahuje spousty vlákniny ale také sacharidy.

Celer:

Má vyšší podíl vlákniny obsahuje organické kyseliny a minerály.

Petržel:

Petržel má nižší obsah cukru než mrkev. Ideální sušená surovina k podpoře říje u králíků. Kořen je hodnotné krmení nejen v zimním období. Obsahuje vitamíny A, C, B1, B2, B3, B6, E, kyselinu listovou, z minerálních látek vápník, hořčík, draslík a fosfor. 

Pastiňák:

Obsahuje hodně vitaminu C, draslíku a vlákniny na ceněné látky je bohatší dokonce než mrkev. Specialitou pastináku je alkaloid pastinacin, jenž tlumí křeče hladkého svalstva.

Výrobce

Mohlo by se Vám také líbit