🌸 Vyražte ven s králíčky se STYLOVÝMI POSTROJKY
kvalitni seno pro kraliky
nejlepsi seno pro kraliky
otava seno bio
seno pro kraliky
kvalitni seno pro kraliky
nejlepsi seno pro kraliky
otava seno bio
seno pro kraliky

BIO luční seno otava 1,5 kg

Prémiové luční BIO seno z druhé seče (otava) je ideální pro králíky, morčata, osmáky, činčily a další býložravé hlodavce.

Druhá seč vyniká vyšším obsahem bílkovin díky vyššího obsahu listů travin. V porovnání s první sečí sena má jemnější strukturu a je tak vhodnější pro zvířata, která mají citlivější trávicí systém, nebo potřebují měkčí krmivo jako jsou mláďata, starší či nemocní mazlíčci.

Seno pochází z luk ekologického zemědělství s BIO certifikací, ve kterém nejsou používány žádné chemikálie, pesticidy či herbicidy.

Klíčové vlastnosti druhé seče

  • zelenější
  • s větším obsahem bílkovin
  • jemnější stébla
  • obsah listů travin
  • bezprašné
  • certifikát BIO kvality
Skladem
159,00 Kč
141.96 bez DPH

Podrobný popis

Druhá seč, neboli otava je následníkem první seče a seče se po „zotavení“ louky po prvním sečení. Obsahuje nižší procento vlákniny, naopak však vyniká vyšším obsahem bílkovin než první seč. Tyto vlastnosti vyplývají z obsahu listů travin, naopak absence květů a klasů.

Otava se doporučuje míchat s první sečí pro zajištění účinného obrusu stále rostoucích zoubků králíků, morčat a dalších hlodavců.

Její stébla jsou měkká, krátká a lehce stravitelná, z toho důvodu je otava vhodná pro morčata, činčily, osmáky a další. Uvítají ji i mláďata, starší králíci a zvířata s jakýmkoliv onemocněním spojeným s příjmem potravy, ať už s onemocněním zoubků či v rámci rekonvalescence po onemocnění/zákroku.

BIO seno ANILAND pochází z luk, které nejsou v žádném případě chemicky ošetřovány, naopak jsou pravidelně mulčovány (jedná se o ekologickou likvidaci trávy a plevele správným systémem sečení speciálně tvarovaným nožem), dosévány a pečuje se o ně jako o největší poklad.

Naše BIO luční seno se neválí a nemokne na loukách, má vyvážený poměr bylin a travin. Co je na našem konceptu asi to nejlepší, je baleno ručně a rukama projde každé stéblo. Díky tomu je zajištěno, že v senu není žádný klacík, ani jiné nežádoucí aspekty. Navíc je bezprašné. Velkou dominantou sena je jetel a jitrocel, kostřava, bojínek a další traviny a byliny jako pampeliška a heřmánek.

Vhodné především pro králíky, morčata, osmáky, činičily a další býložravce

Seno vždy skladujte v suchu a temnu.

Značka

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře (5)
Hodnocení
Prozatím nemáme žádné recenze zákazníků.