🥒🍅🥕 Prémiová směs 6 druhů lahodné zeleniny VEGGIEMIX PREMIUM

BIO lučné seno otava 1,5 kg

Prémiové luční BIO seno z druhé seče (otava) je ideální pro králíky, morčata, osmáky, činčily a další býložravé hlodavce.

Druhá seč vyniká vyšším obsahem bílkovin díky vyššího obsahu listů travin. V porovnání s první sečí sena má jemnější strukturu a je tak vhodnější pro zvířata, která mají citlivější trávicí systém, nebo potřebují měkčí krmivo jako jsou mláďata, starší či nemocní mazlíčci.

Seno pochází z luk ekologického zemědělství s bio certifikací, ve kterém nejsou používány žádné chemikálie, pesticidy či herbicidy.

Klíčové vlastnosti druhé seče

  • zelenější
  • s větším obsahem bílkovin
  • jemnější stébla
  • obsah listů travin
  • bezprašné
  • certifikát BIO kvality
Skladom
159,00 Kč
141.96 bez DPH

Podrobný popis

Druhá seč, neboli otava je následníkem první seče a seče se po „zotavení“ louky po prvním sečení. Obsahuje nižší procento vlákniny, naopak však vyniká vyšším obsahem bílkovin než první seč. Tyto vlastnosti vyplývají z obsahu listů travin, naopak absence květů a klasů.

Otava se doporučuje míchat s první sečí pro zajištění účinného obrusu stále rostoucích zoubků králíků, morčat a dalších hlodavců.

Její stébla jsou měkká, krátká a lehce stravitelná, z toho důvodu je otava vhodná pro morčata, činčily, osmáky a další. Uvítají ji i mláďata, starší králíci a zvířata s jakýmkoliv onemocněním spojeným s příjmem potravy, ať už s onemocněním zoubků či v rámci rekonvalescence po onemocnění/zákroku.

BIO seno ANILAND pochází z luk, které nejsou v žádném případě chemicky ošetřovány, naopak jsou pravidelně mulčovány (jedná se o ekologickou likvidaci trávy a plevele správným systémem sečení speciálně tvarovaným nožem), dosévány a pečuje se o ně jako o největší poklad.

Naše BIO luční seno se neválí a nemokne na loukách, má vyvážený poměr bylin a travin. Co je na našem konceptu asi to nejlepší, je baleno ručně a rukama projde každé stéblo. Díky tomu je zajištěno, že v senu není žádný klacík, ani jiné nežádoucí aspekty. Navíc je seno velmi kvalitní a bezprašné. Velkou dominantou sena je jetel a jitrocel, kostřava, bojínek a další traviny a byliny jako pampeliška a heřmánek.

Vhodné především pro králíky, morčata, osmáky, činičily a další býložravce

Seno vždy skladujte v suchu a temnu.

Výrobca

Mohlo by vás zaujať aj