💚 Využijte výhodné dopravy s PPL již od 54 Kč! 💚
rodicare hairball pasta
hairball kralik
rodicare hairball pasta
hairball kralik
  • -10,00 Kč

RodiCare Hairball pasta 12 ml

RodiCare Hairball napomáhá při odstranění chlupů ze zažívacího traktu (takzvaných bezoárů) králíka nebo morčete. Tyto chlupy se do těla zvířete dostávají při olizování a čištění srsti. Nejčastěji se problémy projevují u zvířat s delší srstí, které jsou na tvorbu bezoárů náchylnější. Následkem shluku chlupů může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním.

Skladem
259,00 Kč Ušetříte 10,00 Kč
249,00 Kč
222.32 bez DPH

Podrobný popis

Popis pro produkt RodiCare Hairball 12 ml pasta

RodiCare® Hairball podporuje odstranění chlupů a smotků chlupů ze zažívacího traktu. Spolknutá srst bývá obvykle vyloučena nestrávená. V některých případech se však chlupy v žaludku nebo střevech shlukují (tvorba bezoárů) a v důsledku toho může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním. Jako prevence se doporučuje především dlouhosrstá plemena morčat a králíků pravidelně vyčesávat a to zvláště v období línání. Dodržovat správnou životosprávu, která zahrnuje dostatek kvalitního sena a čerstvého krmení (tráva, zelenina), dostatečnou hydrataci a v neposlední řadě dostatek pohybu.

Dávkování a podávání

Po dobu 3-5 dní, 2x denně

  • morče 1 ml
  • zakrslý králík 1-2 ml

V případě potřeby může být dávkování po poradě s veterinárním lékařem zdrojnásobeno, případně prodlouženo.

Před podáváním nastavte prstenec na aplikátoru otáčením doleva na požadované množství, aby nedošlo k vytlačení většího množství. Každý dílek na stupnici dávkovače odpovídá 0,5 ml. V žádném případě nesmí být zvíře při podávání v pozici na zádech, protože v této pozici může snadno dojít k zalknutí. Pokud zvíře nechce přípravek polknout dobrovolně, opatrně vložte trysku do koutku tlamičky a podávejte malé porce, které může zvíře samostatně polknout. Nepoužívat při střevní obstrukci (neprůchodnosti střev)! Zvířata se zácpou musí vždy prohlédnout veterinář, protože zažívací potíže mohou mít vážné následky.

Upozornění: Překročení doporučených dávek může způsobit průjem.

Skladování

Skladujte při teplotě do 25 °C. Po otevření spotřebujte.

Složení: lněný šrot 20,6 %, ovesné otruby 20 %, zelená moučka 15 %, jablečné výlisky 14 %, slunečnicová semínka - šrot 6 %, ječmen 5 %, melasa 4 %, lignocelulosa 2,5 %, petržel 2 %, ananasový prášek 1 %, máta 1 %, kmín (plod) 1 %, paprika 1 %, chlorid sodný 0,7 %, lněné semínko 0,5 %, pískavice řecké seno (plod) 0,5 %, lékořice 0,5 %, kurkuma 0,5 %, kořen puškvorce 0,5 %, fenykl (plod) 0,5 %, heřmánkový květ 0,5 %  Dále obsahuje na kg: Ostropestřec mariánský extrakt, artyčok extrakt, kmín plod extrakt, lékořice kořen extrakt, kurkuma extrakt

Analytické složky: Vláknina 17 %, Bílkoviny 15,9 %, Tuky 3,3 %, ,Vápník 0,7 %, Fosfor 0,35 %

Obsah balení: 1 kus aplikátoru (12 ml)

Značka

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře (2)
Hodnocení
Prozatím nemáme žádné recenze zákazníků.