🥕 Porce vlákniny a vitamínů 🥕 FARMÁŘSKÉ SENO SE ZELENINOU
  • -10,00 Kč
rodicare hairball pasta

RodiCare Hairball pasta 12 ml

RodiCare Hairball napomáhá při odstranění chlupů ze zažívacího traktu (takzvaných bezoárů) králíka nebo morčete. Tyto chlupy se do těla zvířete dostávají při olizování a čištění srsti. Nejčastěji se problémy projevují u zvířat s delší srstí, které jsou na tvorbu bezoárů náchylnější. Následkem shluku chlupů může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním.

... číst celý popis
259,00 Kč
249,00 Kč Ušetříte 10,00 Kč
Skladem

Popis pro produkt RodiCare Hairball 12 ml pasta

RodiCare® Hairball podporuje odstranění chlupů a smotků chlupů ze zažívacího traktu. Spolknutá srst bývá obvykle vyloučena nestrávená. V některých případech se však chlupy v žaludku nebo střevech shlukují (tvorba bezoárů) a v důsledku toho může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním. Jako prevence se doporučuje především dlouhosrstá plemena morčat a králíků pravidelně vyčesávat a to zvláště v období línání. Dodržovat správnou životosprávu, která zahrnuje dostatek kvalitního sena a čerstvého krmení (tráva, zelenina), dostatečnou hydrataci a v neposlední řadě dostatek pohybu.

Dávkování a podávání

Po dobu 3-5 dní, 2x denně

  • morče 1 ml
  • zakrslý králík 1-2 ml

V případě potřeby může být dávkování po poradě s veterinárním lékařem zdrojnásobeno, případně prodlouženo.

Před podáváním nastavte prstenec na aplikátoru otáčením doleva na požadované množství, aby nedošlo k vytlačení většího množství. Každý dílek na stupnici dávkovače odpovídá 0,5 ml. V žádném případě nesmí být zvíře při podávání v pozici na zádech, protože v této pozici může snadno dojít k zalknutí. Pokud zvíře nechce přípravek polknout dobrovolně, opatrně vložte trysku do koutku tlamičky a podávejte malé porce, které může zvíře samostatně polknout. Nepoužívat při střevní obstrukci (neprůchodnosti střev)! Zvířata se zácpou musí vždy prohlédnout veterinář, protože zažívací potíže mohou mít vážné následky.

Upozornění: Překročení doporučených dávek může způsobit průjem.

Skladování

Skladujte při teplotě do 25 °C. Po otevření spotřebujte.

Složení: Laktulosa 9,7 %, ananasový koncentrát, lněný olej, řepkový olej, psyllium 1,9 %, slunečnicový olej, sojový olej, pivovarské kvasnice, [máta list sušený, heřmánkový květ sušený, vlaštovičník, fenykl plod, ostružina list sušený, hořec kořen, rebarbora kořen] mleté po 0,01 %. Dále obsahuje extrakty ostropestřce mariánského, artyčoku, kmínu, lékořice a kurkumy.

Analytické složky: bílkoviny 0%, tuky 6,6%, vláknina 0%, popeloviny 0,5%, vlhkost 78,3% Obsah balení 1 kus aplikátoru (12 ml)

A-

Mohlo by se Vám také líbit