🎅🏼 I mazlíčci čekají na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU
rodicare hairball pasta
  • -10 Kč

RodiCare Hairball pasta 12 ml

RodiCare Hairball napomáhá při odstranění chlupů ze zažívacího traktu (takzvaných bezoárů) králíka nebo morčete. Tyto chlupy se do těla zvířete dostávají při olizování a čištění srsti. Nejčastěji se problémy projevují u zvířat s delší srstí, které jsou na tvorbu bezoárů náchylnější. Následkem shluku chlupů může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním.

Skladom
259 Kč
249 Kč Zľava 10 Kč

Podrobný popis

Popis pro produkt RodiCare Hairball 12 ml pasta

RodiCare® Hairball podporuje odstranění chlupů a smotků chlupů ze zažívacího traktu. Spolknutá srst bývá obvykle vyloučena nestrávená. V některých případech se však chlupy v žaludku nebo střevech shlukují (tvorba bezoárů) a v důsledku toho může dojít k zácpě nebo dalším potížím s vylučováním. Jako prevence se doporučuje především dlouhosrstá plemena morčat a králíků pravidelně vyčesávat a to zvláště v období línání. Dodržovat správnou životosprávu, která zahrnuje dostatek kvalitního sena a čerstvého krmení (tráva, zelenina), dostatečnou hydrataci a v neposlední řadě dostatek pohybu.

Dávkování a podávání

Po dobu 3-5 dní, 2x denně

  • morče 1 ml
  • zakrslý králík 1-2 ml

V případě potřeby může být dávkování po poradě s veterinárním lékařem zdrojnásobeno, případně prodlouženo.

Před podáváním nastavte prstenec na aplikátoru otáčením doleva na požadované množství, aby nedošlo k vytlačení většího množství. Každý dílek na stupnici dávkovače odpovídá 0,5 ml. V žádném případě nesmí být zvíře při podávání v pozici na zádech, protože v této pozici může snadno dojít k zalknutí. Pokud zvíře nechce přípravek polknout dobrovolně, opatrně vložte trysku do koutku tlamičky a podávejte malé porce, které může zvíře samostatně polknout. Nepoužívat při střevní obstrukci (neprůchodnosti střev)! Zvířata se zácpou musí vždy prohlédnout veterinář, protože zažívací potíže mohou mít vážné následky.

Upozornění: Překročení doporučených dávek může způsobit průjem.

Skladování

Skladujte při teplotě do 25 °C. Po otevření spotřebujte.

Složení: Laktulosa 9,7 %, ananasový koncentrát, lněný olej, řepkový olej, psyllium 1,9 %, slunečnicový olej, sojový olej, pivovarské kvasnice, [máta list sušený, heřmánkový květ sušený, vlaštovičník, fenykl plod, ostružina list sušený, hořec kořen, rebarbora kořen] mleté po 0,01 %. Dále obsahuje extrakty ostropestřce mariánského, artyčoku, kmínu, lékořice a kurkumy.

Analytické složky: bílkoviny 0%, tuky 6,6%, vláknina 0%, popeloviny 0,5%, vlhkost 78,3% Obsah balení 1 kus aplikátoru (12 ml)

Výrobca

Mohlo by vás zaujať aj